کاملترین فایل تحقیق بررسی رتبه بندی شرکت های برتر و عوامل موثر بر انتخاب آنها در بورس

لینک دانلود

تحقیق بررسی رتبه بندی شرکت های برتر و عوامل موثر بر انتخاب آنها در بورستحقیق بررسی رتبه بندی شرکت های برتر و عوامل موثر بر انتخاب آنها در بورس,پایان نامه رتبه بندی شرکتها در بورس,پایان نامه عومال موثر شرکتها در بورس,مقاله تحقیق رتبه بندی شرکت های برتر و عوامل موثر بر انتخاب آنها در بورس,پروژه بررسی رتبه بندی شرکت ها,,,
دانلود پایان نامه بررسی رتبه بندی شرکت های برتر و عوامل موثر بر انتخاب آنها در بورس
در قالب Word و 117 صفحه و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ،دفاع ،چاپ و کنفرانس میباشد

========================================================
تمامی فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.
neginfile.ir@gmail.com                       info@neginfile.ir
========================================================

تمامی فایلهای موجود در سایت صرفا برای راهنمایی و کمک به دانشجویان و محققین عزیز می باشد و هدف ما در سايت نگين فايل کمک به دانشجويان و دانش پژوهان عزيز براي بالا بردن سطح بار علمي آنها مي باشد.


قسمتهایی کوتاه از متن:

مقدمه

در این فصل قصد بر آن داریم تا با آوردن مطالبی به صورت چکیده ابتدا برای خواننده ذهنیتی در رابطه با موضوع تحقیق و آنچه قرار است به بررسی و آزمون آن بپردازیم و روش های مورد استفاده را عنوان کرده و خواننده را با مبانی و کلیات موضوع تحقیق مورد نظر خود آشنا نماییم.
ایجاد شفاقیت اطلاعاتی در سازمان ها و بازارها، عنصر بسیار مهمی جهت تصمیم گیری و کنترل جریان صحیح اطلاعات است.در میان بازارها، بازاری که نیاز به شفافیت اطلاعاتی با توجه به ملاک های قابل اطمینان و کاربردی، جهت تصمیم گیری افراد و سازمان ها را شدیدا در خود احساس می کند، بازار سرمایه است.بازار سرمایه به مثابه بخشی از بازارهای مالی نقش مهمی را در اقتصاد بازی می کند.به علاوه بازارهای مالی چشم انداز آتی بنگاه های اقتصادی را ارایه می نماید.
هرچه الگوی اقتصادی  پس انداز وسرمایه گذاری در جامعه ای گسترده تر باشد،نیاز به بازار سرمایه متشکل،قدرتمند وکارا در جهت تخصیص هر چه بهینه منابع به شرکت های تولیدی بیشتر احساس می گردد.در کشور ما نیز در دهه اخیر همیشه نقدینگی وسرمایه به زمینه های مختلفی (مانندمسکن،خودرو،موبایل و..)سرازیر گشته و هیچ موقع از یک ثبات واقعی وسودمند به حال اقتصاد کشور در زمینه تخصیص منابع برخوردار نبودیم.
اما مدتی است که روند های مثبتی را در بازار سرمایه از بعد قانون گذاری،اطلاع رسانی،بازدهی، نرم افزاری وگسترش ونفوذ بازار در نزد عموم مردم  شاهد هستیم که این امر را مرهون رکود گسترده در سایر بخش ها(بخصوص مسکن)، تغییر قوانین در سال 85،ایجاد ابزارهای جدید مالی(هر چند با سرعت کم)،استفاده از مدیران جوان،هوشمند و باانگیزه در دو سه سال اخیر در بازار سرمایه کشور و غیره هستیم.
  شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران نقش چشم گیری در بازار سرمابه و اقتصاد کشور ایفا می نمایند.سرمایه گذاران در این شرکتها می بایست عوامل متعدد تاثیر گذار بر آنها را ارزیابی نمایند.البته این شناسایی وارزیابی مستلزم بکارگیری سرعت ودقت لازم می باشد چرا که در جهان امروزی تصمیم گیریهای صحیح شتاب زیادی به خود گرفته است.
آنچه که سرمایه گذاران خواهان آنند، پیش بینی روند قیمتی در آینده است، اما طبق گفته بینامین گراهام هیچ كس از آینده ی بازار مطلع نیست. پس ما به دنبال پیش بینی آینده نیستیم ما براساس رفتار كنونی بازار عمل می كنیم  پس به جای پیش بینی تغییرات بازار بر روی تك تك شركتها و ارزش آن ها كار كنیم.
نحوه انتخاب سهام برتر در بورس اوراق بهادار تهران که از کارایی بالایی برخوردار نیست یکی از مسایل مهم واصلی سرمایه گذاران است و اکثر آنها بر اساس شایعات و توصیه ها اقدام به معامله می نمایند که اغلب نیز استرس این امر را دارند.اگر سرمایه گذاران در انتخاب سهام بطور منطقی تصمیم گیری کنند در نتیجه می توانند به بازدهی بیش از میانگین بازده بازار دست یابند.
کانون توجه این پژوهش مشخص نمودن معیارهای مناسب بر اساس دیدگاه تجزیه و تحلیل بنیادین و فرضیه بازار کارا به منظور رتبه بندی سهام می باشد.اگر معیارهای مناسبی جهت مساله انتخاب سهام به کار گرفته شوند، می توان امید داشت که شرکت هایی بهتر که بازده مناسب تری را نصیب سرمایه گذاران می نمایند انتخاب شوند.
ما اطلاعات کمی در مورد فاکتورهای مدنظر سرمایه گذاران برای خرید یا فروش سهام در دست داریم.اگر به نحو احسن وبا شدت هرچه دقیق تر از عهده شناخت این معیارها برآییم، به اهداف متعددی از این طریق دست می یابیم وبا یک تیر چند هدف را نشانه رفته ایم.
بنابراین دستیابی به شیوه هایی که معیارهای مورد نظر سرمایه گذاران را هرچه دقیق تر مشخص نماید دارای اهمیت بسزایی است.
این تحقیق درصدد است تا با استفاده از رویکرد فرآیند تحلیل شبکه ای فازی،معیارهای انتخاب سهام توسط سرمایه گزاران را با نظر سنجی از کارشناسان شرکت های سرمایه گذاری و خبرگان صندوق های سرمایه گذاری مشخص نموده و در ادامه اقدام به رتبه بندی شرکت های برتر بورس اوراق بهادار نماید.
اين پژوهش رابطه بين معیارهای مشخص و رتبه بندی سهام را مي‌آزمايد. برخلاف اكثر مطالعات روي رتبه بندی سهام (در فصل دوم به آن اشاره شده است) كه فقط به بررسي‌ متغيرهاي مالي مي‌پردازد، اين پژوهش خط مشي متفاوتي را با تركيب متغيرهاي مالي و غيرمالي اتخاذ مي‌نمايد.شواهد موجود حكايت از آن دارد كه رتبه بندی سهام با استفاده از شیوه های نوین و با دقت بالا به يكي از رايج‌ترين عبارات در واژگان تجارت جهاني در شروع هزاره جديد تبديل شده است.

فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:
فصل اول- کلیات تحقیق
1- 1- مقدمه
1- 2-  بیان مسئله
1- 3-  اهمیت و ضرورت موضوع
1- 4-  اهداف تحقیق
1- 5-  سوالات یا فرضیه های تحقیق
1- 6-  تعریف عملیاتی و تعریف مفهومی متغیرهای تحقیق
فصل دوم- ادبیات موضوعی تحقیق
2- 1- بازارهای مالی
2- 1- 1- مقدمه
2- 1- 2- بازارمالی
2-1-3-کارکردهای بازار مالی
2-1-4- سوابق و پیشینه تحقیق
2-2- فرآیند تصمیم گیری در بازار سرمایه
2-2-1-تصمیم گیری
2-2-2- فرایند تصمیم گیری
2-2-3-مباني تصميم گيري 
2-2-4- مهارت هاي لازم براي اجرايي مراحل الگوي عقلايي تصميم گيري 
2-2-5-استفاده از مدل در تصمیم گیری
2-2-6- انواع مدل ها
2-2-7- انتخاب مدل مناسب
2-2-8-انتخاب معیار یا ملاک درتصمیم گیری
2-2-9- طبقه بندی تصمیم ها
2-2-10- چگونگی اثر گذاری معیارهای انتخاب سهام بر یکدیگر
2-2-11- نقش اطلاعات در بازار سرمایه
2-2-12- ماهیت اصلی در تصمیمات سرمایه گذاری
2-2-13- تصمیم به سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار
2-2-14- تعریف سرمایه‌گذاری
2-2-15- نقد شوندگی
2-2-16- درصد سهام شناور آزاد
2-2-17- ترکیب سهامداران
2-2-18- اطلاع رسانی توسط شرکت ها
2-2-19- نوع شرکت و صنعت
2-2-20- عوامل کلان اقتصادی و سیاسی
2-3- فرآیند تحلیل شبکه ای فازی
2-3-1-مقدمه
2-3-2- تعریف فرایند تحلیل شبکه ای
2-3-3-سلسله مراتب در مقابل شبکه
2-3-4- ادبیاتANP
2-3-5- مقایسه ANP با AHP 
2-3-6- اصول فرآیند سلسله مراتبی
2-3-7- چکیده قدم ها در ANP 
2-3-8- سیر تطور تفکر فازی
فصل سوم- روش تحقیق
3- 1- روش تحقیق بر حسب هدف و نوع داده ها
3- 2- جامعه آماری 
3- 3- نمونه آماری و شیوه نمونه گیری
3- 4- روش جمع آوری داده ها
3- 5- روش تحلیل داده ها
3- 6- بررسی روایی و پایایی پرسشنامه
فصل چهارم- مدل سازی عملیاتی و تحلیل نتایج
4-1-  بدست آوردن وزن معیارها بوسیله روش فازی
4- 2- مشخص کردن معیارها
4- 3-  رتبه بندی شرکت ها
4- 4- پایش نظرات خبرگان
4- 5- آمار توصیفی
4- 6- آمار استنباطی(بررسی فرضیه های تحقیق)
فصل پنجم- نتیجه گیری و پیشنهادات 
5- 1- مقدمه 
5- 2- بحث 
5- 3- نتیجه گیری 
5- 4- پیشنهادات 
5-5- محدودیت های تحقیق 
منابع و ماخذ 
ضمایم و پیوست ها 


پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک و یا در تلگرام عنوان بفرمایید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.
توضیحات بیشتر + دریافت

ادامه مطلب